sob. Cze 12th, 2021

kidsandaly.pl

Wybierz odpowiednie buty dla swojego dziecka.

Buty dla dziewczynek – dla księżniczki i nie tylko

2 min read
Dzieci

Dzieci rosną bardzo szybko – nic odkrywczego. A ich stopy… jeszcze szybciej. Dlatego sprawdzanie rozmiaru stóp dziecka powinno się odbywać w miarę regularnie. Systematyczne mierzenie ich pozwoli dobrać odpowiedni rozmiar bucików i kontrolować, czy obecne nie są za małe czy za ciasne (kształt stopy dziecka zmienia się aż do 16 roku życia).

Odpowiednio dobrane obuwie jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o jego wpływ na rozwijającą się stopę, a tym samym na całą postawę. Jednak poza względami zdrowotnymi dochodzą jeszcze kwestie estetyczne… Sandałki, półbuty dziewczęce, trzewiki czy też kozaki na szczęście występują w wielu odsłonach. Dzięki temu wybór odpowiedniego fasonu czy dla młodszej, czy dla starszej dziewczynki nie powinien nastręczać problemów.

WE WSZYSTKICH ROZMIARACH

Producenci obuwia bardzo dbają o to, żeby wybór fasonów był bardzo szeroki. Nie zaniedbują przy tym najmłodszych dzieci. Wśród najmniejszych rozmiarów obuwia, czyli tzw. roczków (służących dzieciom uczącym się chodzić), znajdziemy półbuty dziewczęce zarówno w typie sportowym, jak i bardziej eleganckim (np. balerinki czy wiązane trzewiki). W uwielbianym przez niektóre dziewczynki różu, jak i w ciemniejszych kolorach.

PÓŁBUTY DZIEWCZĘCE – WYGODA NIEZALEŻNIE OD FASONU

Niezależnie jednak od tego, jak typ półbutów dziewczęcych wybierzemy dla naszej pociechy, trzeba pamiętać o tym, żeby podeszwa obuwia była giętka, wewnętrzne szwy nie wystawały i nie drażniły stopy dziecka, zapiętek powinien być usztywniony, a zapięcie zapewniać stopie stabilność. Półbuty dziewczęce (z racji tego, że są to buty zakryte) muszą mieć wysoki i szeroki czubek zapewniający palcom odpowiednią swobodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *