wt. Mar 9th, 2021

kidsandaly.pl

Wybierz odpowiednie buty dla swojego dziecka.

Czy to wiosna, czy to jesień…

2 min read
Dzieci

…dobre buty to podstawa. I to przez całe życie. Nie tylko dlatego, że chronią przed zimnem i urazami. Dobrze dopasowane obuwie to przede wszystkim stabilny krok i komfort. Odpowiednio dobrany fason pozwala pewnym krokiem iść przed siebie. Szczególnie ważne jest, aby buty były odpowiednio dobrane, kiedy stopa się rozwija i intensywnie rośnie.

PÓŁBUTY DZIECIĘCE – FASON UNIWERSALNY

Dlaczego? Głównie dlatego, że nadają się one do noszenia przez większość roku. Dzieje się tak, ponieważ są wykonywane z materiałów o różnej grubości (choć w przypadku butów najodpowiedniejszych dla dzieci najbardziej sprawdzają się te zrobione z naturalnej skóry). Półbuty dziecięce przeznaczone na wiosnę czy chłodniejsze dni lata przeważnie uszyte są z cieńszej skóry lub też dodatkowo mają tekstylne wstawki, dzięki czemu stopa dziecka nie poci się. Podeszwa wiosennych butów jest też cieńsza niż w butach jesiennych. Niektóre z półbutów dziecięcych (zwłaszcza tych przeznaczonych dla najmłodszych) mają bardzo praktyczną formę półsandałów. Jest to znakomite rozwiązanie, które chroni palce malucha niewprawionego jeszcze w chodzeniu przed stłuczeniem, a także ogranicza wpadanie do butów kamyczków. Dodatkowo wycięcia w butach sprawiają, że stopa malucha jest dobrze wentylowana, co nie prowadzi do nadmiernego pocenia się i obtarć. Dużą przewagą takiego typu półbutów dziecięcych nad sandałkami jest to, mają one często usztywniony zapiętek (stabilizujący stopę dziecka), co nie zawsze jest spotykane w tradycyjnych sandałach.

Półbuty dziecięce przeznaczone na jesień czy nawet początki niezbyt mroźnej zimy mają lekko ocieplone wnętrze, odpowiednio grubszą podeszwę, nierzadko z delikatnym „traktorem”, który zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Poza tym w takich butach ważne są wyższe cholewki – na tyle miękkie, że nie krępują kostek dziecka. Niektóre z półbutów dziecięcych przeznaczonych na chłodniejsze i bardziej deszczowe dni mają dodatkowo zabezpieczone gumą czubki, co pozwala uniknąć przemięknięcia buta podczas mniej lub bardziej przypadkowego wejścia w kałużę.

Półbuty dziecięce ze względu na wielość fasonów są chyba najbardziej praktycznym, uniwersalnym, a co najważniejsze – najwygodniejszym obuwiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *