wt. Mar 9th, 2021

kidsandaly.pl

Wybierz odpowiednie buty dla swojego dziecka.

Półbuty chłopięce – obuwie niezastąpione

2 min read
Buty Chłopiec

Być może jest to myślenie trochę stereotypowe, jednak ciężko zaprzeczyć faktowi, że chłopcy od najmłodszych lat podczas różnych wyjść eksploatują w czasie chodzenia obuwie bez ograniczeń. Zawsze znajdzie się jakiś kamień do kopnięcia, pojawi się chęć do wykopania nogą dziury czy też wejścia na drzewo lub w kałużę. Z tych też względów najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie młodszego lub też ciut starszego malucha w półbuty chłopięce.

WYGODA I WYTRZYMAŁOŚĆ

Wytrzymałość na intensywne użytkowanie to niewątpliwie cecha, która powinna charakteryzować półbuty chłopięce. Odporność na pękanie czy też inne uszkodzenia mechaniczne to walory, dzięki którym obuwie przetrwa dany sezon lub cały etap, w którym dziecko nosi określony rozmiar buta.

Równie ważną kwestią jest to, żeby półbuty chłopięce nie były uszyte ze zbyt sztywnych materiałów, które krępują stopę. Znakomicie sprawdzają się tu miękkie skóry. Ważne, żeby zapiętek był lekko usztywniony – w ten sposób stopa nie koślawi się. Najlepiej, gdy podeszwa jest węższa z tyłu, a szersza z przodu (dzięki czemu pięta jest dobrze „trzymana” w bucie, co zapobiega obtarciom, a także gwarantuje stabilność) elastyczna i antypoślizgowa. Czubek buta powinien być wysoki i szeroki, żeby nie krępował palców i by nie powstawały obtarcia. Taki kształt czubka jest też ważny ze względów anatomicznych – stopa dziecka, zwłaszcza takiego, które dopiero rozpoczęło swoją przygodę z chodzeniem, jest często pulchna i palce potrzebują więcej miejsca.

LICZY SIĘ STYL

Półbuty chłopięce są produkowane w różnych fasonach. Znajdziemy wśród nich buty o kroju klasycznym, jak i takie w typie sportowym. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę, czy obuwie jest prawidłowo wyprofilowane i czy dany rozmiar jest dla dziecka odpowiedni (przeważnie przyjmuje się, że w bucie powinno pozostać ok. 10 mm tzw. luzu). Ważną kwestią jest też zapięcie buta. Rzepy są chyba pod tym względem u dzieci na pierwszym miejscu, zwłaszcza u tych, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wiązać sznurówek, a same zakładają buty. Sznurówki sprawdzą się u tych maluchów, które nabyły już tę umiejętność albo u tych najmniejszych, które zakładają buty w asyście opiekunów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *