wt. Mar 9th, 2021

kidsandaly.pl

Wybierz odpowiednie buty dla swojego dziecka.

Spokojna głowa rodziców – gdy wygląd i wygoda idą w parze

2 min read
Dzieci z rodzicami

Dzieci od najmłodszych lat zwracają uwagę na otaczający je świat. Niektóre z elementów ich rzeczywistości darzą większą sympatią, a niektóre wzbudzają w maluchach lekką niechęć. Dotyczy to też części garderoby. Często się zdarza, że podczas codziennych czynności dochodzi do małych awantur, gdy dziecko nie chce założyć jakiegoś ubrania, bo… nie podoba mu się. Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest to, aby odzież czy też buty podobały się dzieciom, a jednocześnie spełniały wszystkie praktyczne funkcje.

PÓŁBUTY DZIEWCZĘCE, CZYLI IDEALNA PARA

Najbardziej problematyczne jest często… obuwie. Buty niezależnie od wieku człowieka powinny być dobrze dopasowane, jednak ta kwestia jest wyjątkowo ważna, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko zaczyna chodzić, a stopa wciąż się kształtuje. W tym samym czasie kształtuje się też gust dziecka. Często dzieci mają upodobania do określonych kolorów. Dlatego wybierając dziecku buty (czy to półbuty dziewczęce, czy obuwie dla chłopców, czy też sandałki lub kalosze) warto też wziąć pod uwagę ich walory estetyczne, które mogą zachęcić dziecko do ich zakładania. Nie oznacza to jednak w żadnej mierze rezygnacji z tego, by były to buty spełniające wszystkie wymogi obuwia wygodnego, niekrępującego ruchów i pozwalającego na prawidłowy rozwój stopy, a co za tym idzie –zapobiegającego późniejszym wadom postawy. Firmy produkujące obuwie dla dzieci starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców. I tak na przykład wśród półbutów dziewczęcych można znaleźć przeróżne fasony – od balerinek, przez półbuty dziewczęce sportowe w formie adidasów lub trampek, trzewiki aż po takie przypominające sztyblety.

LICZĄ SIĘ DETALE

Wybierając dla dziecka obuwie z certyfikatem „Zdrowa Stopa”, możemy być spokojni, że pod względem konstrukcji będzie ono odpowiednie dla naszego dziecka. Dlatego też spokojnie możemy skupić się na estetyce. Półbuty dziewczęce na przykład są produkowane w szerokiej gamie kolorów (łącznie z ulubionym przez niektóre dziewczynki różem łączonym ze świecącymi materiałami). Dodatkowo serduszka, kwiatki, pomponiki, jednorożce widniejące na półbutach dziewczęcych sprawią, iż przypadną one do gustu małym modnisiom i nie będą one protestować przy ich zakładaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *